Praca z tekstem źródłowym klasa 4

Pobierz

Poznański czerwiec 1956.. Ziółko Wszyscy mówią o mnie: Ziółko.. Lekcja 1.. Przybliżenie uczniom okoliczności przejęcia władzy przez Bolesława Chrobrego.. Podkreśl lub wpisz tylko jedną prawidłową odpowiedź.. 2013-05-22 20:14:12; pod zaborami zadanie z tekstem 2019-11-02 22:32:58Misja biskupa Wojciecha 1.. KARTA ATLANTYCKA Pancernik "Prince of Wales" na Atlantyku - Karta Atlantycka - 14 sierpnia 1941r.. Pamiętaj o zasadach pracy ze źródłem historycznym.. Przeczytaj recenzję Zrozumieć przeszłość.. Uczeń w 4 klasie szkoły podstawowej rozumie już, czym jest przeszłość, ale nie potrafi jeszcze postrzegać jej w oderwaniu od własnego doświadczenia życiowego.. metody aktywizujące np. mapa mentalna, metaplan, drzewko decyzyjne.. Dzień dobry.. Przedmiot.. - praca pod kierunkiem z tekstem źródłowym i mapą, - drzewo decyzyjne, - praca z podręcznikiem.. Zakres podstawowy i rozszerzony praca zbiorowa, Joanna Kościerzyńska, Aleksandra Wróblewska, Małgorzata Matecka, Anna Cisowska, Joanna Ginter, Joanna Baczyńska-Wybrańska 5/5 51,33 zł 57,50 zł 3 produkty wartość produktów w zestawie: 164,80 zł 141,48 złOct 8, 2021Sep 10, 2022 2. kompetencje językowe.. Materiały dydaktyczne do każdej lekcji.. Temat: Powstanie państwa polskiego 2.. Lekcja 1.. Wiedza.. (…)Zbiór tekstów źródłowych z ćwiczeniami.. Historia - od opowieści do nauki .. Praca z tekstem źródłowym..

Praca z tekstem źródłowym.

Liceum i technikum autorstwa Śniegocki Robert, Zielińska Agnieszka, dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 46,30 zł.. Prozę przeczytać tekst źródłowy ze strony 204 ("Odezwa legionowa") a następnie odpowiedzieć na dwa pytania znajdujące się pod nim.. Dzień dobry.. 1 szkoły ponadpodstawowej.. Obejmuje materiał obejmujący wydarzenia od 1939 roku.Temat: Praca z tekstem źródłowym na lekcjach historii - w świetle najnowszych badań historycznych.. NOWA EDYCJA podręcznika wzbogacona o dodatkowe elementy i zgodna ze zmianami w podstawie programowej.. Praca z mapą.. Praca z tekstem źródłowym (str. 161) - odpowiedz na pytania ustnie.. Lekcja 4.. Rzymianie byli wdzięczni, że August zaprowadził porządek w ustawach i zadbał o bezpieczeństwo Odpowiedź na zadanie z Historia 1. metoda tekstu przewodniego.. Zobacz.. Wojna w obronie Konstytucji 3 maja w 1792 r. i II rozbiór Rzeczpospolitej w 1793 r .1. kompetencje rozumienia i tworzenia informacji.. .Zapoznaj się z tekstem w podręczniku - (str.158) Praca z mapą(str. 158) - odpowiedz na pytania ustnie.. Lekcja 9.. Zakres podstawowy opracowane przez nauczycieli serwisu Odrabiamy.pl.. Zakres podstawowy Rozwiązanie zadania Praca z tekstem źródłowym z książki Historia 1.. CZWARTEK 1.Podręcznik do języka polskiego dla 4 klasy liceum ogólnokształcącego i technikum..

praca z tekstem źródłowym za pomocą pytań ukierunkowanych.

Wykonaj w zeszycie - 3 (Podręcznik - str.163).. Lekcja 7.. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!Od dnia 09.11.20 r. korzystacie z Platformy TEAMS, jednak w razie w razie problemów.. Lekcja 3.. Odnoś sie zawsze do tekstu.. Metody: Burza mózgów, praca z tekstem literackim i źródłowym, BYOD (Bring your own device), czyli przynieś swoje własne urządzenie (smartfon).Formy pracy z tekstem.. Na dzisiejszej lekcji proszę: - zapoznać się z tekstem w podręczniku str. 80-86, - przeanalizować infografikę str.82-83,Praca z tekstem źródłowym - tekst źródłowy z poleceniami pomagającymi w jego analizie.. Treści lekcji: - Plemiona polskie i ich siedziby w IX - X wieku.. "Poznać przeszłość 4" to podręcznik do historii dla klas 4 liceum ogólnokształcącego i technikum do zakresu podstawowego, który obejmuje treści od roku 1939.. Temat: Plan "Burza" i powstanie warszawskie.. Są to gotowe do wydruku wersje wraz z pytaniami (praca z tekstem).. Chronologia - określanie wieków!. Lekcja 4.. Lekcja 8.. Lekcja nr 10.. Lekcja 9.. Zapraszamy do korzystania z różnorodnych tekstów źródłowych do podręczników do historii z serii Podróże w czasie.. Lekcja 5. metoda projektu edukacyjnego.. Zakres rozszerzony [s. 397] - plik pdf.. W kompleksowy sposób przedstawia w ujęciu chronologicznym najważniejsze wydarzenia z dziejów powszechnych i Polski..

Zapoznanie się z tekstem źródłowym ze s. 22 podręcznika.

PRACA KLASOWA Z JĘZYKA POLSKIEGO diagnozująca poziom sprawności językowej uczniów klasy IV szkoły podstawowej Tekst źródłowy Przeczytaj uważnie poniższy fragment tekstu, a następnie odpowiedz na pytania.. (str.143) Praca z mapą (str. 146) - odpowiedz na pytania ustnie.. Scenariusze lekcji 1-9 Język polski » Liceum i technikum Metodyka - Przedmiotowy system oceniania "Przeszłość i dziś" .Sep 27, 2021Konspekt lekcji dla I klasy gimnazjum 1.. Załączniki do lekcji w podręczniku w wersji dla nauczyciela.. Szkoła - zapytaj eksperta (1553) Szkoła - zapytaj eksperta (1553) Wszystkie (1553) Język angielski (821) Język polski (376) Matematyka .klasa 4.. "Dżungla w nocy, gdy wśród ciszy słychać każdy odgłos, każdy niemal krok i niemal szelest jaki robią owady łażące po .3) korzysta z literatury naukowej lub popularnonaukowej; 6) wybiera z tekstu odpowiednie cytaty i stosuje je w wypowiedzi; 10) gromadzi i przetwarza informacje, sporządza bazę danych.. Wszystkie pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. W pracy z tekstem w kl. I-III możemy wyróżnić kolejno występujące po sobie zasadnicze czynności: - przygotowanie uczniów do czytania tekstu - zapoznanie z treścią tekstu - analiza i interpretacja tekstu - podsumowanie pracy z tekstem - własna aktywność uczniów związana z treścią poznanego tekstuKlasa 1..

Temat: Legiony Polskie - praca z tekstem źródłowym.

Zakres rozszerzony.. Zakładane osiągnięcia uczniów .. Scharakteryzowanie na podstawie przeczytanego fragmentu postaci biskupa Wojciecha i opisanie przebiegu misji duchownego w Prusach.. Zarejestruj.. Podręcznik.. Lekcja 6.. Przeczytaj uważnie tekst, a potem wykonaj polecenia.. Uzupełnij wiedzę: Zwróć szczególną uwagę na podsumowanie tematu: To już wiem i Sprawdź się!. Zakres rozszerzony.. Teresa Kosyra-Cieślak "Przeszłość i dziś", kl. 4.. Wykonaj w zeszycie: ćwiczenia 1,2 w podręczniku (str.147).. ćwiczenia bazujące na pracy w parach lub w grupach.Zapoznaj się z tekstem w podręczniku.. z dołączeniem do spotkania przesyłam zagadnienia na dzisiejszą lekcję.. Lekcja nr 11.. Prozę przeczytać tekst źródłowy ze strony 250 ("Plan 15-letni") a następnie odpowiedzieć na dwa pytania znajdujące się pod nim.. Powodzenia!. Lekcja 6.. Cała klasa mnie przezywa: Ziółko Oset i .Na podstawie tekstów źródłowych odpowiedz na zamieszczone poniżej pytania.. Rozdział 1.. - Warsztaty historyka pokazują krok po kroku, jak pracować z różnymi rodzajami źródeł historycznych i uczą analizy, wyciągania wniosków .• Praca z tekstem źródłowym • Praca ze źródłem ikonograficznym i mapą • Praca z filmem • Prezentacja multimedialna 6.. Lekcja 2.. Praca z tekstem źródłowym (str. 144) - odpowiedz na pytania ustnie.. Lekcja 3.. .Książka Zrozumieć przeszłość.. KLASA 4 PRZYRODA: Temat: Choroby zakaźne i pasożytnicze .Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: Praca z tekstem źródłowym- 4 pytania (HIS) Pytania .. Zaloguj.. Podręcznik.. Lekcja nr 10.. Lekcja 8.. Lekcja 5.. W zadaniach nr.4 będziesz musiała wykorzystać wiedzę poza źródłową.. Liceum i technikum.. Lekcja 2.. Struktura i opis lekcji:Zapoznaj się z tekstem źródłowym i odpowiedz, gdzie występował i jak się nazywał opisany ustrój polityczny 2012-12-03 19:15:14; Pomoże ktoś z tekstem źródłowym?. Ziółko, Ziółko - słyszę w kółko..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt