Napisz która jest godzina po niemiecku

Pobierz

Jeśli zegar wskazuje 31-59 minut, używamy "vor".. Gratis trener słownictwa, tabele odmian czasowników, wymowa.Zadanie: 1 napisz po nieniecku która jest godzina na dwa sposoby tak jak się mówi oficjalnie i potocznie 6 00 7 30 8 15 9 50 10 20 11 35 12 05 Rozwiązanie: witam, oto rozwiązanie czas zegarowy nieoficjalny godz 6 00 es ist sechs Napisz słownie godziny w języku oficjalnym oraz potocznym po niemiecku 16:30 12:40 15:45 19:10 20:05 - godzina oficja - Pytania i odpowiedzi - Język niemiecki .. ale które, niestety, aż po dziś dzień wciąż wzmacniam i potwierdzam.. Jednym z nich było wstrząsające odkrycie, że naród nasz składa się z dwu narodów, które .Sprawdź tłumaczenia 'Która godzina?'. Podanie godziny po niemiecku w sposób oficjalny jest bardzo prosty.Czyli do 29 minuty dodajemy słowo " nach".. Es ist … I teraz macie znów dwie możliwości.Zapis wieviel łączny, jest zapisem sprzed reformy ortografii niemieckiej, obecnie obowiązuje pisanie rozdzielne, zarem wie viel.. A po niemiecku macie dwie opcje: Wie spät ist es?. Po fiszki sięgnąć mogą zarówno uczniowie szkół, jak i dorośli, którzy chcą opanować język niemiecki do pracy czy z innych powodów.. Kwadrans po niemiecku to "Viertel".Zastanawialiście się kiedyś, jak często pytacie o to, która jest godzina… Trochę by się tego uzbierało.. Maszyny i ludzie Przemiany w zakresie produkcji stopniowo zamieniały również strukturę zatrudnienia w regionach, w których występowały.Według was "Godzina milicyjna" powinna powrócić?.

Która godzina po niemiecku.

Poniższe tłumaczenia pochodzą z zewnętrznych źródeł i mogą być niedokładne.. Jest moją pasją i miłością, która rozkwitła już w szkole podstawowej.Przykłady użycia - "która jest godzina?". Polish Jest pewna różnica, bo iPod mówi nam z dużą dokładnością, która jest godzina.. 24-godzinny wariant używa się w języku oficjalnym, a 12-godzinnym w języku potocznym.. - która godzina jest?. po niemiecku.. open_in .Jest pewna różnica, bo iPod mówi nam z dużą dokładnością, która jest godzina.. Odpowiadając na to pytanie używamy schematu Es ist ____ Uhr.. ----- Na.Znajdziesz tutaj wypracowania po niemiecku, podstawowe zagadnienia gramatyczne, wskazówki dotyczące efektywnej nauki języka obcego.. Poznaj niemiecki w przyjemny sposób!. Jeśli jest "w pół do", mówimy It's half past (dodajemy godzinę).. Pytamy się o godzinę jednym z dwóch podstawowych zwrotów oznaczających Która jest godzina?. Pytanie o godzinę i jej podawanie po niemiecku bardzo przydają się w codziennym życiu.. Gdy jest piętnaście po, lub za piętnaście używamy słowa quarter, co oznacza kwadrans.. Co wpisać pomiędzy Es ist ____ Uhr?. Przykłady użycia - "godzina" po niemiecku.Sprawdź tutaj tłumaczenei polski-niemiecki słowa Która godzina w słowniku online PONS!. To wymagający proces .Jeśli godzina jest pełna mówimy It's (dodajemy godzinę) i dodajemy o'clock..

jak będzie ta godzina po niemiecku?

- Która jest godzina?. Zaczynamy od .. Polish Jest pewna różnica, bo iPod mówi nam z dużą dokładnością, która jest godzina .Pewniejszy profit wyciągnie zawsze ten naród, który uprzemysłowi się pierwszy; i biorąc wszystko pod uwagę, naród, którego przemysł będzie miał więcej swobód, będzie bardziej uprzemysłowiony.. bab.la nie jest odpowiedzialne za ich brzmienie.. O godzinę pytamy za pomocą zwrotów: Wieviel Uhr ist es?. na język Niemiecki.. Zapraszam!. Jak podać godzinę po niemiecku w sposób oficjalny?. Odpowiadamy za pomocą wyrażenia: Es ist (…) Uhr - jest (…) godzina Es ist acht Uhr - jest […]Godziny po niemiecku: Która godzina?. Jak odpowiedzieć na takie pytanie?. 2011-02-24 18:55:22; Jak jest godzina wychowawcza po niemiecku?. Podawanie pełnych godzin: 3:00 Es ist drei Uhr, Z minutami: 9:54 - Es ist.godziny, minuty, podawanie czasu, Wie viel Uhr ist es?. Godziny po niemiecku można podać według 24- , albo 12-godzinnego systemu.. : )W dzisiejszym odcinku dowiecie się, jak podawać godzinę po niemiecku.. Tzn. jeśli jest 1-29 minut po jakiejś konkretnej godzinie, podajemy słowo " nach".. Zapoznaj się z przykładami tłumaczeń 'Która godzina?'. Z poniższego artykułu dowiecie się, jak zapytać "która jest godzina?". bab.la nie jest odpowiedzialne za ich brzmienie..

- Która jest godzina?

w zdaniach, posłuchaj wymowy i przejrzyj gramatykę.Godziny po niemieckuCzas w języku niemieckimCyfry w niemieckim - Fiszkoteką godziny po niemiecku staną się proste i nie będą sprawiały żadnych problemów.. Jeśli godzina jest pełna mówimy "Es ist", podajemy godzinę oraz dodajemy pod koniec słowo "Uhr".Podawanie godziny po niemiecku - 2 sposoby.. Podobne pytania.. Bierz ile możesz, najlepiej całymi garściami.. Nie każdy lubi uczyć się języka.. jak późno jest?). Z czego to wynika?. Jeśli jest połowa godziny to mówimy "halb" i dodajemy godzinę.. Jeśli zegar wskazuje drugą połowę, wówczas używamy słowko "vor".. po niemiecku oraz w jaki sposób odpowiedzieć na to pytanie.Podając godzinę po niemiecku, trzeba pamiętać, że zegar dzieli się "połówkowo".. A mianowicie z ujednolicenia formy graficznej zapisu, gdyż w liczbie mnogiej zapisywano połączenie wie viele zawsze rozdzielnie, i tę rozdzielność przeniesiono do liczby pojedynczej.Jest pewna różnica, bo iPod mówi nam z dużą dokładnością, która jest godzina.. 2017-11-12 12:24:29 Jak jest po niemiecku "lubie mówic po niemiecku " 2010-07-03 18:03:03 Załóż nowy klubZobacz 6 odpowiedzi na zadanie: Jak napisać po niemiecku zdanie: O której godzinie wstajesz?Napisz, która jest godzina po niemiecku..

- która godzina jest?


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt