Warto uczyć się języka polskiego

Pobierz

Barbara Bożena Sobolewska, Buenos Aires, Argentyna, Dla mnie język polski jest piękny i muzykalny.. W dzisiejszych czasach wielu ludzi zapomina tak naprawdę czym jest ich język.Sep 26, 2020Umiejętność posługiwania się językami to duży atut.. Francuski, hiszpański oraz włoski są językami, które podobnie brzmią dlatego, jeśli nauczymy się jednego z nich, nauka kolejnego będzie zdecydowanie łatwiejsza.. Język polski z dnia na dzień unowocześnia się , tzn. stare słowa i zwroty są wypierane przez młodsze, bardziej modne , w większości zapożyczone z języków obcych.3 days agoJan 22, 2021Język francuski, hiszpański i włoski - języki o podobnym brzmieniu.. Gdy pojdadę do Polski, będę rozumiał co do mnie mówią.. Są też języki - z perspektywy Polaka - łatwiejsze i trudniejsze.. Możesz osiągnąć dowolny poziom jaki .W domu powinniśmy posługiwać się tylko językiem polskim.. Jeśli bardzo dobrze znamy język polski jest to wielką zaletą dla naszego przyszłego pracodawcy - świadczy to o tym, że jesteśmy ludźmi dobrze wykształconymi, inteligentnymi, kulturalnymi i oczytanymi.. Obecnie język angielski oraz niemiecki to podstawa, dlatego warto uczyć się także nieco mniej .Feb 17, 2022Jun 8, 20222.Warto uczyć się języka angielskiego, ponieważ to język wszystkiego i wszystkich, Wszelkie dziedziny nauki, lotnictwo, nowoczesne technologie, dyplomacja, turystyka — jednym słowem wszędzie, używa się dziś angielskiego!.

Tak, warto uczyć się języka polskiego!

Świadczy nie tylko o tym, że kandydat potrafi się porozumiewać w danym języku, ale także o tym, że jest osobą, która lubi poszerzać horyzonty i zdobywać nową wiedzę.. Poza tym dobra znajomość języka ojczystego pozwala także na dobrą znajomość innych przedmiotów i dobre funkcjonowanie w świecie.. Gdy już dowiesz się, jak uczyć się Polskiego z zawartości, możesz kontynuować naukę przez całe życie, kiedy chcesz.. Trzeba wiedzieć, że dzieci są bardzo ciekawe świata.. Jeśli nadal nie jesteś przekonany, może poniższe argumenty są właśnie dla Ciebie!Czy warto uczyć się języka polskiego - rozprawka.. Trzeba mieć również ogromną radochę z tego, że wreszcie potrafisz zamówić pjeskavicę lub zagrebački odrezak.. Ich dzieła często pomagają nam poznać historię naszej ojczyzny, a także zrozumieć jakie wartości powinny być dla nas najważniejsze w życiu.Warto uczyć się języka polskiego nie tylko dla siebie, ale i dla przyszłych pokoleń, aby one też mogły posługiwać się tym pięknym, "nienaruszonym i nieocenionym skarbem".. Mogę czytać polskie książki.. WYKŁAD prof PIOTRA JAROSZYŃSKIEGO DLA DZIECI W LEEDS 09 12 2017, Audycje dźwiękowe, 12 grudzień 2017, Odsłony: 2041,Tymek - klasa 4 - Moim zdaniem warto uczyć się języka polskiego, bo urodziłem się w Polsce.. Nawiązać kontakt z ojczyzną naszych przodków..

Łatwiej też nauczyć się innych języków.

Opowiadajmy im o naszej rodzinie i o Polsce.. Dlatego języka uczymy się przez całe życie.Pierwsza styczność z językiem polskim może być szokująca.. Jest symbolem Polski obok godła, flagi i hymnu.. Cieszę się, że jestem Polką i moim językiem jest właśnie język polski.. W tym filmiku przygotowałam.Jakiego języka warto się uczyć - języki łatwe i trudne.. Z każdym kolejnym językiem, jakim się posługujemy zarobki mogą poszybować nawet o sto procent w górę, tym samym warto jest uczyć się języków, a francuskiego w szczególności.Biznes: Możliwość porozumiewania się z partnerami z krajów niemieckojęzycznych w ich języku prowadzi do lepszych relacji biznesowych, a tym samym stwarza większe szanse na efektywną komunikację i - w rezultacie - na sukces.. Międzynarodowa kariera: Znajomość niemieckiego zwiększa szanse na zdobycie pracy w niemieckich firmach w .. Warto uczyć się Języka polskiego.. Na pewno przyczyni się to do tego, że to właśnie my zostaniemy wybrani spośród wielu kandydatów.Dbałość o język i posługiwanie się poprawnym językiem świadczy o wykształceniu ale i o szacunku człowieka dla miejsca, w którym się wychował.. Niektórzy twierdzą, że nauka języka polskiego do niczego im się nie przyda.. Albo po prostu umieć podziękować lub powiedzieć dzień dobry..

Ja wychodzę jednak z założenia, że warto uczyć się tego pięknego języka.

Umiejętności poprawnego mówienia lub sprawnego pisania przydatne są wszak nie tylko na lekcjach języka polskiego.Dlatego języka uczymy się przez całe życie.. By upowszechniać naszą kulturę i tradycje naszego kraju.. Znam polskie tradycje i potrawy.. Szumi podczas rozmowy, jest językiem miłości i muzyki.Wykład prof. dr hab. Piotra Jaroszyńskiego zatytułowany "Dlaczego warto uczyć się języka polskiego?". Łatwiejsze będą wszystkie języki słowiańskie: szczególnie czeski i słowacki czyli podobnie jak polski języki zachodniosłowniańskie, w dalszej kolejności wschodniosłowiańskie: rosyjski, białoruski .W zasadzie nie musisz się w ogóle męczyć.. Dzięki temu językowi mogę w pełni wyrazić swoje zdanie i emocje.Nov 30, 2020Gdy chcemy dostać jakąkolwiek pracę wypada pokazać naszemu pracodawcy, że nie jesteśmy prostymi ludźmi, którzy są ograniczeni do zwyczajnych słów, tym bardziej, że język polski jest żywy i ciągle wprowadzane są do niego, nowe, uznane za poprawne, formy niektórych wyrazów.. Przede wszystkim język polski to nie tylko gramatyka i ortografia, to także twórczość narodowych pisarzy i poetów.. Nie powinno budzić zdziwienia to, że większość wiedzy, którą dysponuje dzisiaj ludzkość, jest w języku angielskim.Władając co najmniej jednym językiem obcym możemy liczyć na pracę z wynagrodzeniem do kilkunastu procent wyższym, niżeli bez znajomości języka..

Niektórzy twierdzą, że nauka języka polskiego do niczego im się nie przyda.

To doskonale wpasowuje się w koncepcję lifelong learning, czyli kształcenia ustawicznego.Czy warto uczyć się języka polskiego?. Na szczęście, w końcu szelest przemienia się w słowa, które po jakimś czasie można rozpoznać i zrozumieć!. został wygłoszony dla dzieci z polskiej szkoły w Leeds, 9 grudnia 2017 r. Nagranie pochodzi z kanału Youtube "Witold Pil".. Znajdziesz wiele darmowych lekcji Polskiego z kartami, słowami, oraz zwrotami.. Na potwierdzenie tej tezy mogę podać, poleca 85 %, Język polski, Czy warto uczyć się języków obcych, Czy warto uczyć się języków obcych?Warto uczyć się polskiego, by utrwalić język ojczysty, móc czytać i pisać po polsku.. Jeden ciągły szelest, kojarzący się z obfitym opadem deszczu.. To wystarczy.Język polski jest jednym z najważniejszych dóbr narodowych naszego państwa..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt