Bohaterowie poboczni w pustyni i w puszczy

Pobierz

Staś jest wysportowanym, wyższym od innych, czternastoletnim chłopcem.W pustyni i w puszczy - Quiz wiedzy.. Charakterystyka pozostałych bohaterów "W pustyni i w puszczy" .Powieść została wydana w 1911 r., wcześniej ukazywała się w odcinkach w "Kurierze Warszawskim".. Została ofiarowana Nel po śmierci Dinah, kiedy .W pustyni i w puszczy - bohaterowie.. a) Fatma b) Kali c) Mahdi 4) Jak miał na imię pies, którego Nel dostała w prezencie od taty?. Chłopiec z pochodzenia jest Polakiem, chociaż urodził się w Port-Saidzie.. Jego tata to Polak, mama zaś Francuzka, która niestety przy narodzinach chłopca zmarła.. Sprawdź swoją wiedzę o lekturze i utrwal wiadomości ze szkoły!. mamy fiszki i potrzebuję jak najwiecej odpowiedzi najlepiej na dziś !. to tyle ;* To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćBohaterowie główni: Stanisław Tarkowski - czternastoletni Polak.. Staś był wyższy i silniejszy niż zwykle bywają chłopcy w jego wieku.. Mamy również wzmiankę o ich dalszych losach (po dziesięciu latach od wydarzeń .Przyjaźń dzieci z czasem przeradza się w głębsze uczucie.. 2011-09-30 17:25:5980% Charakterystyka Stanisława Tarkowskiego "W pustyni i w puszczy".. Mapa witryny.. 2010-10-19 17:47:14; W jakich miejscach byli główni bohaterowie "W pustyni i w puszczy "(Staś i Nel)?. Po wielogodzinnej włóczędze zauważyli oni.W pustyni i w puszczy - Czas i miejsce akcji..

2010-10-19 17:47:14 W pustyni i puszczy ?

Polub .. Więcej formatów pojawi się w czasie gry w ćwiczenie.. Wielowątkowość historii o Stasiu i Nel widać przede wszystkim w trzech głównych motywach, poruszonych na łamach utworu.Wątkiem pobocznym jest opisanie wydarzeń związanych z poszukiwaniem dzieci przez ojców.. Wydarzenia w utworze rozgrywają się w połowie XIX wieku (budowa Kanału Sueskiego) i obejmują wielomiesięczną podróż po Afryce głównych bohaterów - od porwania ich aż do odnalezienia i powrotu do domu.. a epizodycznych - linią przerywaną.1) Kto jest autorem książki " W pustyni i w puszczy"?. Co przydarzyło się Pani Olivier dzień przed planowanym wyjazdem?. Moim zdaniem najciekawszą przygodą dzieci była ta z uwolnieniem słonia, którego potem Staś i Nel nazwali Kingiem.. Historia rozpoczyna się od długiej wędrówki dzieci, wraz z dwoma Murzynami: Kalim i Meą.. a) w Port - Saidzie b) w Port - Sadzie c) El - Fajum 3) Kto zaplanował porwanie dzieci?. "W pustyni i w puszczy" - główne wątki ostatnidzwonek.pl, Głównym wątkiem jest porwanie Stasia i Nel, ich wędrówka przez pustynie, a następnie po uwolnieniu się podróż przez Afrykę środkową z okolic Faszody do Mombassa.Ich przygoda rozpoczyna się z chwilą porwania przez Arabów.Nel - Główna bohaterka powieści, Staś - Główny bohater powieści, Kali - Młody niewolnik, a potem król Wa-hima, Chamis - Zdradził dzieci i pomógł w ich porwaniu, Gebhr - Pobił Stasia, Fatma - Krewna Mahdiego, na jej zlecenie porwano dzieci, Mahdi - Prorok, który wzniecił powstanie, Smain - Mąż Fatmy, który przystał do Mahdiego, Dinah - Piastunka Nel, Kaliopuli - Grek, który .W niektórych miejscach las podszyty był krzakami dzikiego jaśminu, upiętymi w girlandy z cienkich pnączów kwitnących różowo..

Sprawdź się we wpisie: W pustyni i w puszczy quiz wiedzy!

Wraz z ojcem inżynierem pracującym przy budowie kanału przebywa w Egipcie.Główni bohaterowie "w pustyni i w puszczy?. Był nazywany "dzieckiem pustyni", ponieważ urodził się i wychował w Port Saidzie.. W Chartumie okazuje się, że muszą jechać dalej - Mahdi poleca porywaczom, by zawieźli dzieci do Smaina, który .. Kto jest autorem utworu?. 2010-12-03 20:43:40; To na podstawie książki,w pustyni i w puszczy, pomocy 2011-10-09 13:03:11; Lektura ,,w pustyni i w puszczy" Wymień przyrode afrykańską 2010-02-14 11:13:14; Streszczenie książki w pustyni i w puszczy.. a) Jan Matejko b) Henryk Sienkiewicz c) Adam Mickiewicz 2) Gdzie mieszkali bohaterowie książki?. 76% Charakterystyka bohaterów "W pustyni i w puszczy" 82% Charakterystyka Stanisława Tarkowskiego.. Jak nazywał się pies Nel?. Był wesołym i towarzyskim chłopcem.Bohaterowie "W pustyni i w puszczy" - strona 2, Henryk Linde - Szwajcar, syn kupca z Zurychu handlującego jedwabiem - Staś natknął się na niego w puszczy.. Nel Rawlison - ośmioletnia Angielka, Bohaterowie drugoplanowi: Kali - murzyński służący i towarzysz dzieci, przywódca Wa-Himów (przypuszczalnie Szylluka) Mea - murzyńska służąca, pochodząca z plemienia Dinka.. Imiona i nazwiska pierwszych z nich podkreślcie dwiema liniami,postaci drugoplanowych - jedną ciąłą linią..

80% Charakterystyka Stasia Tarkowskiego "W pustyni i w puszczy".

Porwani przez Beduinów są zmuszeni podróżować po północno-wschodnich krańcach .Spróbuj uzupełnić słowo, wybierając odpowiednie litery.. Staś Tarkowski - Bywa nazywany "dzieckiem pustyni", Nel Rawlison - Córka pana Rawlisona.. Kali i Mea - Para młodych Murzynów., Chamis, Idrys, Gebhr - Bohaterowie drugoplanowi, negatywni, porywacze, Sudańczycy, przewodnicy wielbłądów., "W pustyni i w puszczy" - bohaterowie .. (2/4) Inni bohaterowie, Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - streszczenie i opracowanie lekturyPustynia Libijska Pustynia Libijska była bardzo piękna.. 2010-05-25 20:58:54; Bohaterowie książki ,,W Pustyni i w Puszczy "?. W pustyni i w puszczy to powieść podróżniczo-przygodowa, ma więc następujące cechy: bohaterowie: głównymi bohaterami powieści są Staś i Nel.. Kali zawierzył białemu chłopcu swoje życie, podobnie uczynił Staś w stosunku do Kalego.. 2010-05-25 20:58:54Jacy są bohaterowie główni i poboczni do lektóry W pustyni i w puszczy?. 2010-01-20 16:50:08 W jakich miejscach byli główni bohaterowie "W pustyni i w puszczy "(Staś i Nel)?. Tarkowski i Rawlison różnymi kanałami próbują dotrzeć do informacji o porwanych pociechach, w poszukiwania angażują się także doktor Clary i kapitan Glen.. 2010-10-02 16:24:01; Jacy są bohaterowie główni i poboczni do lektóry W pustyni i w puszczy?.

Ile lat mają główni bohaterowie powieści?

Do Pobrania Na Komputer Funkcje Kontakt OEmbed API Plan Szkolny Plany Cenowe Polityka Prywatności Społeczno .. "W pustyni i w puszczy" jest książką o tematyce podróżniczo-przygodowej, w której opisane wydarzenia rozgrywają się na tle afrykańskiego krajobrazu oraz lokalnej historii.. Udostępnij Udostępnij wg Aneta62.. 2009-10-22 18:35:56• Afryka w powieści W pustyni i w puszczy • Tło historyczne W pustyni i w puszczy • Inni bohaterowie • Charakterystyka Nel Rawlison • Charakterystyka Stasia Tarkowskiego • Przyroda na kartach powieści W pustyni i w puszczy • W pustyni i w puszczy - geneza • W pustyni i w puszczy - plan wydarzeń; Czytaj książkę w serwisie:Wymień mi bohaterów z książki W pustyni i w puszczy.. Był to zielony, uprawny, urodzajny pas wzdłuż rzeki Nil.. Obaj młodzi mężczyźni potrzebowali swojej pomocy, by móc przeżyć na pustyni.W PUSTYNI I W PUSZCZY Podzielcie bohaterów wymienionych w ramce na głównych, drugoplanowych i epizodycznych.. W niektórych miejscach - tam, gdzie był dostęp do rzeki - rozciągały się wioski, położone w znacznej odległości od siebie.. Bohaterowie "W pustyni i w puszczy" ostatnidzwonek.pl, Staś Tarkowski - jeden z dwójki głównych bohaterów, czternastoletni Polak, syn uczestnika powstania styczniowego - Władysława Tarkowskiego.. Z trudem znoszą uciążliwą podróż przez pustynię.. "W pustyni i w puszczy" - czas i miejsce wydarzeń "W pustyni i w puszczy" - główne wątki "W pustyni i w puszczy" - problematyka "W pustyni i w puszczy" - plan wydarzeń Henryk Sienkiewicz - biografia "W pustyni i w puszczy" - cytaty: Bohaterowie: Nel Rawlison - charakterystyka Staś Tarkowski - charakterystyka .1) Główni bohaterowie "W pustyni i w puszczy" nazywają się: a) Krzyś i Lola b) Staś i Nel c) Tomek i Zosia d) Kasia i Basia 2) Akcja powieści toczy się w: a) Europie b) Ameryce Północnej c) Australii d) Afryce e) Azji 3) Pies dzieci nazywa się: a) Saba b) Reks c) Azor d) King 4) Fatma to: a) mama Stasia b) zakonnica c) żona Smaina 5) Czarnoskórzy towarzysze bohaterów to: a) Kali .Główni bohaterowie, czternastoletni Staś Tarkowski i ośmioletnia Nel Rawlison, zostają porwani przez Beduinów i zawiezieni do Chartumu, gdzie swoją siedzibę ma Mahdi - przywódca powstania przeciwko Anglikom.. Kształcił się na inżyniera, jednak pasjonowały go podróże, więc po odziedziczeniu fortuny wyprawił się do Egiptu.Jacy są bohaterowie główni i poboczni do lektóry W pustyni i w puszczy?. Klasa 5 Klasa 6 Polski.. Był zdolnym uczniem, lubił zwłaszcza uczyć się języków obcych..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt