Do podanych wyrazów dopisz według wzoru po dwa

Pobierz

zapuścić korzenieDruk, drukarnia, drukarz, drukowanie.W yrazy te tworzą rodzinę.. a) o : ó b) rz : rZadanie: do podanych wyrazów dopisz wyraz pokrewny Rozwiązanie:zademonstrować pokazać, dać zobaczyć komfort wygoda nonsensowny niedorzeczny, absurdalny konstruowanie tworzenie układanie konfiguracja układ ułożenie kompletować kompletacja, składanie konfitura dżem możesz sobie wybrać napisałam podwójnie ostatni dżem nie jestem pewna tak mi się złożyło powinno być okPiszemy po spółgłosce "s" , .. i wyjaśnij ich pisownię według wzoru: głuchy - głusza.. W spólną częścią tych w y­razów jest rdzeń: c lr^ .. Do podanych czasowników dopisz po dwa czasowniki bliskoznaczne.Do każdego wyrazu dopisz po dwa wyrazy z ramki należące do tej samej rodziny.. podnieść na duchu.. przykłady ; ) 2010-12-25 16:26:00; Do podanych wyrazów dopisz rymujące sie z nimi, ale pisane przez u .. Ty mu odmawiasz.. miętowy rzucić rękawicę.. Do podanych wyrazów dopisz po 2 synonimy nacechowane emocjonalnie: a) nos b) kolega c) mówić d) ojciec 5. .. Do podanych wyrazów dobierz rzeczowniki z ramki o podobnym znaczeniu i je zapisz.Zadanie: 1 do podanych wyrazów dopisz wyrazy w przeciwnym Rozwiązanie:zad 1 dobry gt zły przyjemna gt nieprzyjemna, przykra, uciążliwa twarde gt miękkie łagodny gt agresywny, surowy ciekawa gt nieciekawa, nudna wolne gt zajęte lub wolne gt szybkie zad 2 lekki ciężki wysoka niska jasny ciemny smutny wesoły daleko blisko zad 3 wyrazy, których możesz nie znać ekspedycja tułaczka .Zadanie: dopisz wyrazy podstawowe oraz pochodne wg wzoru grać Rozwiązanie: zad 1 uszyć szyć szydełkować śpiewać piosenka piosenkarka martwić się zamartwiać sięDopisz wyrazy bliskoznaczne..

... Do podanych wyrazów dopisz takie... 9 Zadanie.

2013-12-18 21:53:43 do podanych wyrazów dopisz synonimy ( wyrazy bliskoznaczne ) 2015-06-08 20:48:39Dopisz po 2 rymujące się słowa 2015-03-15 14:44:55; Dopisz synonimy do wyrazów?. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. 2013-12-18 21:53:43; Do podanych słów dopisz wyrazy bliskoznaczne zaczynające się na h. 2013-04-11 18:37:04; Dopisz do podanych wyrazów (wyrażeń) wyrazy (wyrażenia) bliskoznaczne.. zzPrzeczytaj opis sytuacji i dopisz dwa zakończenia - każde pasujące do innego z tych powiedzeń.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Do poniższych wyrazów dopisz takie - Zadanie 6: Między nami 1 - strona 19Układanie puzzli lub ilustracji po uprzednim ich przecięciu.. Uzupełnij tabelkę: Wyrazy pokrewne Oboczności rdzenia łąka, łączka ziele, ziołowy, zielnik dowozić, dowóz, wieźć brat, braciszek, bracia głuchy, ogłuszyć 15. Podaj po dwa przykłady wyrazów pokrewnych, w których zachodzą oboczności rdzenia.. Martyna wracała na piechotę ze szkoły muzycznej.. fala - _____, nuta - _____, .. Odgadnij według jakiej zasady ortograficznej zostały dobrane wyrazy w każdym rzędzie..

... Do podanych wyrazów dopisz... 4 Zadanie.

figa z makiem.. 2012-01-09 18:43:20; Do podanych niżej wyrazów dopisz po dwa wyrazy do nich pokrewne: uwolnienie- oddech- bohater- walczyć- 2011-12-01 19:26:44Do podanych słów dopisz wyrazy bliskoznaczne zaczynające się na h. 2013-04-11 18:37:04 Od podanych przysłówkach dopisz wyrazy bliskoznaczne .. Rysowanie z pamięci lub pod dyktando.Do podanych wyrazów pochodnych dopisz wyrazy podstawowe według wzoru: Np. grać- gracz .. Do podanych wyrazów dopisz wyrazy podstawowe i wyrazy pochodne: Np. lek - lekarz - lekarka .. 2013-04-20 18:10:39Do podanych wyrazów dopisz wyrazy pokrewne, w których ż wy­ mieni się na g , z, ź, dz, lub h. dróżka - drog a nóżka - wożą - każę - ważyć - twarożek - grożę - książka - móżdżek - pieniężny - odważny - jeżdżę - drużyna - mrożony - zasłużyć -256.Zadanie: do podanych rzeczowników dopisz po trzy okreslenia Rozwiązanie: burak jaki czerwony, cukrowy, ćwikłowy ziemniaki jakie brązowe, smaczne, pieczone Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.Do podanych wyrażeń przyimkowych dopisz pochodne: a) rzeczowniki, b) przymiotniki.a) za piecem b) za kulisami pod gardłem pod miastem do żywota do żywota Istnieją wyrazy, których definicji słowotwórczo nie można utworzyć ' *Są to w yrazy n ie p o d z ie ln e s ło w o tw ó rc z o , np. dom, głos, rzut.174.Zadanie: do podanych rzeczowników dopisz po trzy okreslenia Rozwiązanie: burak jaki czerwony, cukrowy, ćwikłowy ziemniaki jakie brązowe, smaczne, pieczonewyrazów: pukać — chodzić — lać — słyszeć — 14..

do podanych wyrazów.

Uporządkuj śnieżną rodzinkę: Wyrazy z g Wyrazy z ź305.. Różnicowanie figur geometrycznych pod względem koloru, kształtu, wielkości itp. Obrysowywanie prostych figur, łączenie kropek, kopiowanie przez kalkę.. Dopisujemy wyrazy według wzoru: powaga .Dopisz w zeszycie wyrazy pokrewne do podanych wyrazów: 2011-02-15 19:01:52; Dopisz wyrazy bliskoznaczne.. Do podanych wyrazów dopisz wyrazy pokrewne, w których ch wymienia się na sz.Zapisz co najmniej po dwa przykłady wyrazów z zakończeniami podanymi w tabelkach.. wypisz te obocznościOpracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Ćwiczenie 45 .. Dopisz do każdego z podanych wyrazów rymujące się wyrazy z "h".. Do podanych wyrazów dopisz według wzoru po dwa wyrazy pokrewne, w których wystąpią rdzenie oboczne.. Ułóż i zapisz w zeszycie dwa zdania z wybranymi parami wyrazów.. głaskać po głowie.. Był piękny, suchy jesienny dzień.. wziąć się w garść.. Do każdego z podanych wyrazów dopisz kilka wyrazów tworzących rodzinę wyrazów.Do każdego wyrazu dopisz pasujący wyraz wybrany z ramki.. W zapisanych wyrazach podkreśl zakończenia.. Podkreśl zakończenia.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania..

... Dopisz według wzoru.

Kolega prosi cię o pożyczenie długopisu.. 10 Zadanie.. dojść do głosu.. Nazywanie czynności przedstawionych na rysunkach.. Zaznacz kolorem ch.. zakończenie przykład wyrazy -uś, -usia Tatuś -un, -unka opiekunka -unio, -unia dziadziunio -ura Kultura -ulec Hamulec -ulek, -ulka mamulka -usz Kapelusz -uch pasibrzuch -ur KonturUłóż po dwa pytania do zdań oznajmujących.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. 2012-03-28 18:36:20; Dopisz do wyrazów po dwa rymujace sie słowa, które w zakończeniu .Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Dwa dni później ty prosisz go o to samo.Podaj 3 znaczenia wyrazu fala.. Przeczytaj dwa razy temat 29 w podręczniku, następnie informacje, które zamieściłam poniżej: .Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Popatrz na wzór.. Zapisujemy według wzoru: starość - starzy, starzeć .Do podanych Rzeczowników dopisz po 3 wyrazy określające Do podanych rzeczowników dopisz po trzy wyrazy określające jajko napój butelka 2016-04-19 20:55:33 Do podanych wyrazów dopisz wyrazy pokrewne 2011-03-22 14:02:03Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. 2012-01-09 18:43:20; Od podanych przysłówkach dopisz wyrazy bliskoznaczne.. Napisz 3 zdania, w których uwypuklisz poszczególne znaczenia.. 2011-02-09 19:51:31; słowa rymujące się do słowa krzesło ?. DopiszW podanych związkach rządu zakreśl wyraz nadrzędny.. 11 Zadanie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt