Przekształć podane zdania według wzoru

Pobierz

a) Drewniana rzeźba - rzeźba z drewna papierowateczka - wełniany szalik - szklana figurka marmurowy posąg - przygraniczne miasto - b) koszula w kratkę - Kraciasta koszula ogrodzenie z metalu - dzwon ze spiżu - dziewczynka o zielonych oczach - torba ze skóry - filiżanka z porecelany -Przekształć zdania według wzoru : Exemple: Jim is taller than Frank.. Pamiętaj o właściwym miejscu orzeczenia.. Z daleka zobaczyłem pociąg, na który czekałem.. Dziewczyna przypomniała: ,,Za cztery dni skończe jedenaście lat!''. Przekształć podane pary zdań według wzoru- Zadanie 9: Słowa z uśmiechem 6.. Zanim rozpoczął treningi, był pełen zapału.. WZÓR:Paweł "marzył, że odniesie zwycięstwo" w zawodach łuczniczych.. Zdania z das ist są w mianowniku.). - Pytania i odpowiedzi - MatematykaPrzekształć zdania rozkazujące w oznajmujące według wzoru, a dowiesz się, co się dla dalej działo z bohaterem baśni 1.Obudź się młodzieńcze -Młodzieniec się obudził 2.Wybiegnij z świątyni - 3.Potknij się o kamień - 4.Wstań i podnieś z ziemi słomkę.. (Pamiętaj o przekształceniu rodzajnika i odpowiednich końcówkach w przymiotniku.. Podręcznik część 1.. Zdanie nadrzędne to takie zdanie, od którego zadajemy pytanie i zdanie podrzędne to takie zdanie, które .Przekształć podane wypowiedzenia złożone w pojedyncze według wzoru.. Czapla powiedziała, że nie.Przekształć podane wypowiedzenia złożone w pojedyncze według wzoru..

Przekształć zdania według wzoru.

Gdy wznowił systematyczne treningi, szybko nadrobił stracony czas.. Jadąc autobusem, myślał o swoim rodzinnym mieście.ZDANIE ZŁOŻONE/ \Podrzędne Współrzędnie.. Nauka o języku.. Nauka o języku.. Jedno zdanie składowe jest ważniejsze niż drugie, oba zdania składowe są tak samo ważne, można miedzy nimi da się zadać pytania rozdzielić je kropką, nie można zadać pytania.. PRZEZ 3.. Paweł "marzył o zwycięstwie" w zawodach łuczniczych.. Zastosuj orzeczenie czasownikowe wrarażone czasownikiem pokrewnym do orzecznika wzór: jest teraz brzydka- zbrzydła, stała się ładna-.. Już jesteśmy zdrowi-.. wreszcie stała się wesoła-.. Są dojrzałe-.Dec 4, 2020Przekształć zdania według wzoru.. Zadanie 10 .. Zanim rozpoczął treningi, był pełen zapału.. Chociaż padał deszcz, poszliśmy na spacer.. Wzór: Z daleka zobaczyłem oczekiwany pociąg.. Question from @partyy - Język rosyjskiPomożesz mi przekształcić zdania według wzoru?. Przekształć zdania według wzoru.. Po pół roku nagle przestał ćwiczyć, bo złamał nogę.Wyróżnione określenia rzeczowników przekształć według wzoru !. Po zjedzeniu obiadu dalej byłem głodny.. Zanim rozpoczął trening, był pełen zapału.przekształć podane wypowiedzenia złożone w pojedyncze według wzoru WZÓR:paweł marzył,że odniesie zwycięstwo w zawodach łuczniczych paweł marzyło zwycięstwie w zawodach łuczniczych Zanim rozpoczął treningi,był pełen zapału.Po pół roku przestał ćwiczyć,bo złamał nogę.Gdy wznowił systematyczne treningi,szybko nadrobił stracony czas.Teraz niecierpliwie czeka,kiedy .Wykorzystując podane wyrazy i dodając własne, ułóż i zapisz tutaj lub w zeszycie odpowiednie zdania: pytające, rozkazujące i oznajmujące..

Przekształć zdania według wzoru: 1.

Przykład: Dziewczyna przypomniała, że za cztery dni skończy jedenaście lat.. 2.Żuraw i czapla nie wzięli ślubu, bo byli jacy?. Pamiętaj o przecinkach.. _____przekształć podane zdania wedłuk wzoru 2010-09-23 15:20:46; Wejdź w role autorów powieści.. Po pół roku nagle przestał ćwiczyć, bo złamał nogę.. Mimo deszczu poszliśmy na spacer.. Główny bohater - Frodo Baggins - jest .Wykonaj ćwiczenie - przecinek w zdaniu złożonym Przekształć podane zdania pojedyncze w zdania złożone według wzoru.. Ortografia, Zeszyt ćwiczeń Strona 72 9 Zadanie 10 Zadanie UWAGA!Przekształć według wzoru podane zdania z orzeczeniem imiennym.. 2010-10-18 16:45:06; Przekształć poniższe zdania tak, aby rzeczowniki miały formę liczby mnogiej 2013-01-03 19:23:42Poznaj przepis na przekształcanie wzorów: Usuń mianownik - jeśli we wzorze są mianowniki warto całe równanie pomnożyć przez mianownik lub jeśli jest ich więcej przez wspólny mianownik występujących mianowników.. Z=x-y/q *100 - Z danego wzoru wyznaczamy y.. Przykład: Ich jogge jeden Tag im Park.. Ortografia - strona 72 Klasa 6 szkoły podstawowej Przedmiot Język polski Wybierz książkę Słowa z uśmiechem 6..

Pomnóż przez nawias.Przekształć zdania według wzoru.

Przekształć podane niżej zdania na zdania z imiesłowowym równoważnikiem, według wzoru: Wzór: Gdy jechał autobusem, myślał o swoim rodzinnym mieście.. RBcNMGMdVsR4S 1. zadanie .. a) Zanim rozpoczął treningi, był pełen zapału.Po pół roku nagle przestał ćwiczyć, bo złamał nogę.Gdy wznowił systematyczne treningi, szybko narobił stracony czas.Teraz nie cierpliwie czeka, kiedy rozpoczną się eliminacje do zawodów.Cała nasza klasa trzyma kciuki, żeby Paweł odniósł zwycięstwo.przekształć podane wypowiedzenia złożone w pojedyncze według wzoru wzór:Paweł marzył,że odniesie zwycięstwo w zawodach łuczniczych.. - 5.Udaj się do stolicy.. Dziewczyna przypomniała: ,,Za cztery… poniżej.. PO 4.Zadanie 9 strona 72 słowa z uśmiechem cz1 : Przekształć podane pary zdań według wzoru.Użyj słów : niż , od Wzór : Kurtka Kasi jest tania .Płaszcz Ani jest drogi .Płaszcz Ani jest droższy niż kurtka Kasi.Kurtka kasi jest tańsza od płaszcza Ani.Metal jest ciężki.Tworzywo sztuczne jest lekkie.Krzywa Wieża w Pizie jest niska .Wieża Eiffla jest wysoka.Ćwiczenie jest łatwe .Nov 7, 2021 Przekształć wzór tak, aby otrzymać "y".. Wstaw właściwe znaki interpunkcyjne.. Następnie wypisz imiesłowy którymi zostały zastąpione czasowniki.. Przekształć poniższe zdania w wypowiedzi pierwszoosobowe 2013-10-21 21:50:50; Przekształć na zdania negatywne..

... Przekształć podane zdania pojedyncze na złożone według wzoru.

Powieść " Władca pierścieni" napisana przez Tolkiena cieszy się dużą popularnością.. Paweł marzył o zwycięstwie w zawodach łuczniczych.. Przykład: Dziewczyna przypomniała, że za cztery dni skończy jedenaście lat.. Podręcznik część 1.. Uwaga jeśli nie ma mianowników we wzorze przechodzisz do kolejnej instrukcji.. PRZED 2. .. - 6.Złap trzmiela i przywiąż go do słomki - 7.Idz przed siebie.DYSKUSJA I ODPOWIEDZI.. Zastosuj orzeczenie czasownikowe wyrażone czasownikiem przekształconym z orzecznika.WZÓR:Jest już spóźniona - spóźnia sięStała się ładna - [wasza odp]Już jesteśmy zdrowi - [wasza odp]Wreszcie stał się wesoły - [wasza odp]Są dojrzałe - [wasza odp]Stały się czerwone - [wasza odp]PLS DAM NAJ .Przekształć podane wypowiedzenia złożone w pojedyncze według wzoru?. Er muss fleißig lernen.. Proszę zapoznać się z dyskusji i odpowiedzi na pytania Przekształć zdania według podanego wzoru.Wstaw właściwe znaki interpunkcyjne..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt